Navigácia

Prvé nadnárodné projektové stretnutie Prvé vzdelávacie, vyučovacie a školiace aktivity Druhé vzdelávacie, vyučovacie a školiace aktivity Tretie vzdelávacie, vyučovacie a školiace aktivity

Erasmus+ Projekt B.R.E.A.D

Prvé nadnárodné projektové stretnutie

Erasmus+ je projektom EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. Základná škola Mihálya Tompu v Rimavskej Sobote sa zapojila do tohto projektu v školskom roku 2017/2018. Naša škola spolu s partnerskými školami získala trojročný grant, vďaka ktorému žiaci a pedagogickí zamestnanci majú príležitosť stráviť isté obdobie v zahraničí a spoznať zvyky a históriu iných národov. Komunikačným jazykom projektu je anglický jazyk a žiaci tak majú možnosť rozvíjať aj svoje jazykové zručnosti.

Prvé nadnárodné projektové stretnutie sa uskutočnilo 26. - 30. novembra 2017 v Poľsku v Jankowe Przygodzkim, kde sa stretli pedagógovia z partnerských škôl z Francúzska, Poľska, Rumunska, Turecka a Slovenska. Hostiteľskou školou bola Szkoła Podstawowa v škole Jankowie Przygodzkim. Našu školu reprezentoval pán riaditeľ, Štefan Orosz, a koordinátorka projektu, Judit Bohuš Mixtaj.

V rámci tohto programu nás žiaci zo školy Szkoła Podstawowa v škole Jankowie Przygodzkim privítali kultúrnym programom. Toto nadnárodné projektové stretnutie bolo zamerané na  predstavenie škôl, zostavenie harmonogramu aktivít na 3 roky, rozdelenie úloh, naplánovanie jednotlivých projektových stretnutí so žiakmi.

Okrem pracovného programu sme mali možnosť pozrieť aj obec Jankowie Przygodzkim, jeho pamätihodnosti a jeho okolie. Jeden deň sme strávili vo Wroclawe v Breslau. Najprv sme navštívili panorámu zobrazujúcu bitku pri Raclawiciach a potom sme si užili vianočný trh vo Wroclawe. Nasledujúci deň sme navštívili komunitné centrum, kde sme sa zoznámili s históriou obce a okolia a privítala nás aj starostka obce. Posledný deň sme mali možnosť vidieť hrad Goluchow. Vrátili sme sa domov s peknými spomienkami.

Najbližšie projektové stretnutie sa uskutoční v Rumunsku v meste Deva v júni 2018. Tohto stretnutia sa zúčastnia aj žiaci.

Napíšte nám

Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné